Pomóż Nam Pomagać

Jesteśmy głosem tych, którzy głosu nie mają. Twoje 1,5 % podatku pomaga nam ratować zwierzęta.

Pomorska Fundacja Bracia Mniejsi ma cel, by całkowicie wyeliminować zjawisko bezdomności zwierząt, poprzez działania edukacyjne, zmiany legislacyjne i wsparcie osób działających na rzecz zwierząt, by szerzyć ideę poszanowania i prawo do ich godnego życia u boku człowieka.

Od 2017 roku walczymy z bezdomnością zwierząt- głownie kotów na terenie trójmiasta i okolic. Wspieramy karmicieli, oddajemy do użytku domki dla bezdomnych kotów. Chcemy, by domki i miejsca dokarmiania kotów były powodem do dumy mieszkańców. Odławiamy zwierzęta w celu kastracji/sterylizacji, aby zmniejszyć odsetek bezdomności.Leczymy, socjalizujemy, kochamy i szukamy nowych domów dla naszych podopiecznych.Bardzo często trafiają pod nasze skrzydła koty po wypadkach komunikacyjnych, przewlekle chorelub skrajnie wycieńczonePrzeprowadzamy panele edukacyjne w szkołach i przedszkolach na terenie Trójmiasta,oraz propagujemy ideę wolontariatu.

W roku 2022 udało nam się uratować i znaleźć nowe domy dla 398 kotów i 2 psów.- Podjęliśmy interwencję do kotów z tereny Trójmiasta, które zostały przez nas wyleczone, wykastrowane i wypuszczone w miejsce bytowania.- Obecnie w naszych kociarniach na lepsze życie czeka 189 kotów. Wiele z nich to koty wymagające leczenie i specjalistycznej karmy. Prowadzimy kampanie adopcyjne aby jak najwięcej z nich znalazła nowe domy.- Na terenie trójmiasta i okolic oddaliśmy do użytku 250 domków dla bezdomnych kotów, paśnik i karmiki dla zwierząt leśnych.- Aktywnie wspieramy najbardziej potrzebujących karmicieli dbających o dobrostan zwierząt. Każdego miesiąca przekazujemy dobrą jakościowo karmę, aby poprawić byt zwierząt bezdomnych.
Środki finansowe uzyskane z 1,5 % zostaną przekazane na pokrycie kosztów weterynaryjnych ratowanych zwierząt, na opłacenie zabiegów kastracji/sterylizacji, na zakup specjalistycznych karm dla podopiecznych fundacji oraz wsparcie lokalnych karmicieli. 
Pomorska Fundacja Bracia Mniejsi prowadzi dwa przytuliska w których socjalizujebezdomne koty i przygotowujemy je do adopcji.

  • Bojano koło Gdyni, tel. 607451173
  • Leźno koło Gdańska, tel. 607451167


POMORSKA FUNDACAJA BRACIA MNIEJSI KRS 0000705942