Atos
Data urodzenia
Kastracja
Tak
Szczepienia
Tak
Testy FIV_FELV
Nie

Atos- wspaniały psiak w typie Cane Corso Italiano poleca się do adopcji.

Poznajcie Atosa, wielkiego, ufnego i bardzo przyjaznego miziaka. Atos świetnie komunikuje się z innymi psami. Pomimo swojej masy (a waży 40 kg) i ogromnej siły, zawsze jest tym ciapkiem w stadzie, który obrywa. Pozwala się dominować innym psom i nie lubi wchodzić w niepotrzebne konflikty.

Choć jest już dorosłym, 6 letnim psem, to wciąż drzemie w nim serce szczeniaka. On wręcz uwielbia się bawić i biegać. Na widok człowieka chwyta zabawkę w zęby i zachęca do zabawy. Ale uwaga!! Nie pozwala sobie zabrać zabawki. To taki berek bez zwycięzcy. Ty mnie goń, a ja... będę sobie uciekał.

Atos kocha piłki: małe, duże, twarde, mięciutkie WSZYSTKIE!!!! Na spacerze, kiedy mija boisko, na którym rozgrywa się mecz, on za wszelką cenę próbuje dostać się w samo centrum zmieszania. Bo przecież tam jest piłka, z pewnością jest ona właśnie dla niego Usunięto obraz..

Psiak uwielbia być głaskany, drapany i czesany. Pierwszy nadstawia dupkę do smyrania. Jest wesołym i szczęśliwym psem. Od razu łapie kontakt z człowiekiem.

Pięknie chodzi na smyczy i pilnuje się swojego opiekuna.

Chłopak lubi spać na kanapie i zabiera tam wszystkie swoje maskotki. Niestety należy pamiętać, że nie wolno mu ich zabierać.

Atos w przeszłości musiał być głodzony, bardzo broni miski, ze strachu przed utratą swojej porcji potrafi nawet dziabnąć.

Jeśli w domu przebywa inny pies zalecane jest karmienie w osobnych pomieszczeniach.

Z powodzeniem może być psem towarzyszem dla innego spokojnego psa w domu. Atos, z racji wieku i masy, musi uważać na stawy.

Spacery powinny być spokojne i nie za długie. Dwa krótkie i jeden do 40 minut, aby nie nadwyrężyć stawów. Piesek kocha węszyć i spacer z nim jest spokojny i relaksujący.

Nasz przyjaciel zje wszystko i to w każdej ilości. Dlatego należy mu odmierzać porcję dzienną karmy.

Chlopak zna podstawowe komendy i chętnie się uczy. Lubi być chwalony i nagradzany smaczkami.

Szukamy dla Atosa rodziny bez małych dzieci. On kompletnie nie zdaje sobie sprawy z siły jaką posiada. Może w zabawie przewrócić, przepchnąć lub nadepnąć małego człowieka. Problem z obroną miski czy zabawek również nie jest wskazaniem do adopcji przy małych dzieciach. Nie polecamy również do domu z kotami.

Atos mieszka w pokoiku fundacyjnym. Ma kanapę, zabawki, miseczki i prawie wszystko czego pies potrzebuje do szczęścia. Prawie…, bo brakuje mu własnego człowieka. On bardzo potrzebuje kogoś, kto pokocha go na zawsze. Zwierzak nie przekracza progu swojego pokoju. Nie wejdzie do kuchni ani innych pomieszczeń. Trudno powiedzieć czy kiedyś ktoś go za to karał czy po prostu boi się nieznanego terytorium. W nowym domu będzie potrzebował trochę czasu na zaaklimatyzowanie się.

Nasz milusiński jest wykastrowany, zaszczepiony i zaczipowany. Bez problemu przyjmuje leki, jeśli jest taka potrzeba, i pozwala się „obsługiwać” osobom, które zna i którym ufa.

----- METRYCZKA PSIAKÓW -----

Usunięto obraz. Wiek: 6 lat

Usunięto obraz. Płeć: pies

Usunięto obraz. Wielkość: duży (40kg)

Usunięto obraz. Aktywność: średnia

Usunięto obraz. Kastracja: tak

Usunięto obraz. Czip: tak

Usunięto obraz. Szczepienia: tak

Obecnie przebywam w Leźnie koło Gdańska.

Numer kontaktowy do mojej opiekunki 786805580. - Ona Ci o mnie opowie ... Bardzo lubi o mnie mówić Usunięto obraz.

 

Zalecenia co do domu
Szukamy domu bez małych dzieci. Domu świadomego, że zabawki Atosa są jego zabawkami i nie należy mu ich zabierać.
Opis charakteru
Atos psi anioł, ale broni swoich zasobów (zabawek) nie należy mu ich zabierać. Świetnie dogaduje się z innymi zwierzętami.
Stan zdrowia
Choć według poprzedniego właściciela Atos ma około 6 lat, to siwy pyszczek świadczy trochę inaczej, Atos ma problemy z biodrami, dlatego spacery tylko niedługie i nie za bardzo wymagające w chodzą w grę w jego przypadku.

WIĘCEJ INFORMACJI
NA MÓJ TEMAT I MOJEJ ADOPCJI